Zapraszamy także do zwiedzania okolic. W pobliskim Wolinie znajduje się wioska-skansen słowian i wikingów.
Do Kamienia Pomorskiego, jest 30 km.
Odwiedziæ warto tak¿e miejscowości nadmorskie:
Międzyzdroje (rezerwat żubrów, festiwal gwiazd), Dziwnów (festiwal gwiazd sportu), Rewal (dni wybrzeża rewalskiego)

Kamieñ Pomorski to piękne miasteczko leżące nad brzegiem Zalewu Kamieñskiego, 10 m n.p.m., w odleglości 8 kilometrów od Bałtyku. Jednakże bezpośredni dostęp do morza drogi wodnej ma przez rzekę Dziwnę. Rona wodne (Zalew Kamieñski, rzeka Dziwna, Zatoka Cicha) dają idealne warunki do uprawiania sportów wodnych i czynnego wypoczynku na wodzie (żeglarstwa, kajakarstwa, windsurfingu oraz wędkarstwa). Kamieñ Pomorski posiada wspaniałe warunki klimatyczne oraz bogactwa naturalne w postaci wody solankowych. Walory te przyczyniają się do rozwoju lecznictwa uzdrowiskowego. Do Kamienia Pomorskiego przylgnęły określenia "Uzdrowisko, miasto zabytków i festiwali" oraz "Letnia muzyczna stolica Polski" ze wzgledu na odbywaj±ce się tu imprezy: Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej i Przegląd Zespołów Ludowych.
Kamieñ pomorski panorama
Warto zobaczyæ:
Katedra pod wezwaniem św.Jana Chrzciciela - romańsko gotycka budowla powstawała od XII do XV w. z olbrzymiej neogotyckiej wieży z 1934 r. Zbudowana na planie krzyża łacińskiego, ma uk³ad bałliko o sklepieniach krzy¿owo-¿ebrowych oraz gwia¼dzistych. Wewn±trz piêkne malowid³o z XIV w. przedstawiaj±ce Chrystusa podczas S±du Ostatecznego, polichromia romañska z XIII w. ukazuj±za rajski ogród, mistyczny krucyfiks gotycki z XV w., wczesnogotycka chrzcielnica otoczona piêkn± XIV wieczn± krat±, barokowy o³tarz z Trzêsacza, tryptyk w o³tarzu g³ównym, rze¼biona barokowa ambona, s³ynne barokowe organy ufundowane w 1669 r. (maj± 3300 piszcza³ek oraz 47 g³osów) uwa¿ane za jedne z najlepszych w Polsce. Co roku organizowany jest tutaj Miêdzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej. Warto te¿ obejrzeæ skarbiec i wirydarz.
-Pałac Biskupi - z XIV-XVI w., niegdyś kuria biskupia oraz kuria dziekańska z XVI-wiecznym przekrojem,
-Kościół św. Mikołaja - późnogotycki z XIV-XV w.
-Brama Wolińska z przylegającej do niej Baszty Piastowskiej.
-Ratusz z XV-XVI w., pozostałości murów miejskich z XIII/XIV w.,
-Kościół NMP z XVIII w.
-Kamienice z XVIII i XIX w.

Wycieczka nad morze
Trzêsacz, Niechorze
Trzęsacz leży na Wybrzeżu Rewalskim. Jest bardzo starą wsią parafialną do której należało 10 osad. Najpierw wieś książęca, później należąca do biskupów kamieńskich. Dziś jest najpopularniejszą wsią na wybrzeżu zachodnim. Przebiega przez nią 15 południk długości wschodniej wyznaczający czas środkowo-europejski, a jego linia namalowana jest przy zejściu na plażę Największą atrakcją jest jednak nie owy południk, ale ruiny gotyckiego kościoła z przełomu XIV/XVw. stojącego na wysokim brzegu klifowym. Kościół od prawie 100 lat walczy z żywiołem jakim jest morze, które od 1901 roku zabiera jego fragmenty połykając je niczym wielka bestia. Ktoś mógłby pomyśleć, że jakiś zupełnie nie myślący człowiek postawił kościół nad brzegiem morza, ale na pewno zdziwi te osoby fakt, że kościół powstał 2 km od brzegu klifowego.

Niechorze- latarnia morska zosta³a wybudowana na wysokim, 22-metrowym, klifowym wybrze¿u. Ciągle podmywany, stromy brzeg zabezpieczony został ciężkimi opaskami betonow± ciągnącymi się na dkołługościo . koło
Przez wielu latarnia ta uznawana jest za najładniejszych w Polsce ze względu na unikatowoą sylwetkę, zachowanie pierwotnej bryły, układ kompozycyjny elewacji wraz z detalem nawiązującym do architektury średniowiecznej oraz zachowanej zabudowy towarzyszącej i ogród.We wnętrzu wybudowana jest kręta klatka schodowa. Po 200 schodkach można wyjść na taras widokowy, znajdujący się na wysokości 35,7 metra, z którego rozciąga się przepiękny widok na morze i okolicę. Latarnia jest udostêpniona do zwiedzania.
Miedzyzdroje, Świnoujście
Międzyzdroje określa się mianem "Perły Bałtyku". £agodny klimat, piękna plaża, stara zabudowa willowa i poło¿enie na skraju Woliñskiego Parku Narodowego rzeczywiście wyróżniają Międzyzdroje sposród innych miejscowości nadmorskich.
Warto zobaczyæ:
Molo.
Alejê Gwiazd gdzie w chodniku widniej± odciski d³oni znanych gwiazd Polskiego kina.
Rezerwat ¿ubrów.
Muzeum figur woskowych.
Wybraæ siê na wycieczkę statkiem do pobliskiego Ahlbecku.
Muzeum Bunkierv3, położoną w pobliżu Międzyzdrojów (Wicko) jedyną w Polsce ekspozycję tajnej broni niemieckiej V-3, z okresu II wojny światowej.

Świnoujście położone u ujścia Świny do Morza Bałtyckiego, jedyne w Polsce miasto położone na 3 dużych wyspach: Uznam, Wolin, Karsibór oraz na kilkudziesiêciu (³±cznie 44) ma³ych, niezamieszkanych wysepkach.
Warto zobaczyæ:
Port.
Latarnia morska.
Fort Gerharda - jeden z fortów Twierdzy Swinoujście.Położony jest we wschodniej części Świnoujścia, w dzielnicy Warszów, na wyspie Wolin, w pobliżu latarni morskiej.
Falochron - ujście do morza rzeki Świny a także wyjście z portu Świnoujście. Wzniesione w latach 1818-1823.
1


Wolin - miasto wikingów
Wolin znajduje się w północno-zachodniej części woj. zachodniopomorskiego, w południowej części powiatu kamieñskiego. Miasto położone jest na Pobrzeżu Szczeciñskim, na południowym cyplu wyspy Wolin, nad cieśniną Dziwna.
Początkiem wczesnośredniowiecznego Wolina była osada nad Dziwną. Dzięki dogodnemu położeniu i handlowi osada szybko się rozwijała. W średniowieczu stała się ośrodkiem kultu Światowida.
Festiwal Słowian i Wikingów - cykliczna impreza plenerowa w formie archeologii eksperymentalnej. Odbywa siê corocznie w pierwszy weekend sierpnia na wyspie Ostrów Rec³awski w Wolinie.

Warto zobaczyæ:
Skansen na Wolinie - średniowieczny skansen położony na wyspie Ostrów Recławski.
Muzeum.
Katedra.


Region Pomorza Zachodniego, jest obszarem wyjątkowo atrakcyjnym dla turystów. Urozmaicony krajobraz, bogactwo fauny i flory, czyste powietrze - wszystko to sprawia, że nie tylko pobrzeże Bałtyku z kurortami znanymi w całym kraju daje możliwość pełnego wypoczynku, ale cały region sprzyja uprawianiu różnych form rekreacji i ugości każdego, nawet najwybredniejszego turystę. Czyste wody i lasy sprzyjaj± uprawianiu turystyki wodnej, pieszej, rowerowej i konnej W lasach też nie brakuje jagód i grzybów, a w rzekach ryb. Krajobraz Wybrzeża urzeka szerokimi, piaszczystymi plażami, rozległymi lasami.

ZAPRASZAMY DO ZWIEDZANIA.
   2013 © signed by bimbus